2018 Emekli ve Memura Ne Kadar Ödenecek?

Bayram arifelerine yaklaşılması ile birlikte de memurların ve emeklilerinin gözleri bakanlıklardan gelen duyurulara yönelmişti. Bu yıl bayram dolayısı ile ikramiye ödemelerine ilişkin açıklamalar gündeme geldi. Ramazan İkramiyesi ile ilgili ilk açıklama enflasyonun tahminlerine göre memurların ve emeklilerin bir fark alabileceği söylenmişti. Daha sonrasında ise zam oranının daha yeni şekillenmeye başladığı yine aktarılan bilgiler arasında yer almakta idi. 12 milyon emeklinin her yıl bayram döneminde alacağı zam ve ikramiye konusunda merak ettikleri pek çok husus bulunmaktadır. Bunlardan birisi ne zaman ödeneceği, biri de ne kadar ödeneceği olarak bilinmektedir. Bu durumlara ilişkin henüz kesin resmi bir açıklamanın olmaması ile birlikte de emekliler bir hayli merak içerisinde beklemektedir. Yaklaşık 9 milyonunun SSK ve Bağkur emeklisi olması ile birlikte de her iki emekli grubunu kapsaması beklenen ikramiye ödemesi memur ve memur emeklilerini de kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Emekliye 2 Bin Lira Bayram İkramiyesi

Emekliye bayram ikramiyesi belirli bir süredir gündemde olan ve herkesin merak ettiği bir durum olarak değerlendirilmekte idi. İlk KDP toplantısı gerçekleşmesi ile birlikte geçen yıl karara bağlanmayan memur ve memur emeklisi yeniden gündemde konuşuldu. Bu ayın içerisinde yeniden toplanması beklenen KDP 2 Bin Liraya kadar ikramiyenin söz konusu hale gelebileceğini kamuoyuna ve emekli vatandaşlara duyurmuştur. Bu miktar ise memur ve memur emeklilerinin yanı sıra SSK emeklisi içinde geçerli bir miktar olarak belirlenmiştir.

Emekliye İkramiye Ne Zaman Kesinleşecek?

Henüz net bir ödeme miktarının ve tarihinin belirli olmaması üzerine pek çok emekli büyük bir merak ile beklemektedir. 2018 yılının enflasyon miktarlarının hesaplanması ile aşağı yukarı bir fiyatın söz konusu hale gelmesi ile birlikte yeniden kişilerin meraklarını meydana getiren bu olay ile birlikte de SSK ve Bağkur Emeklilerine ikramiye ödemesi eğer enflasyonun 4’ü aşar ise %3,5 gibi bir zammın söz konusu hale geleceği bildirilmiştir. Yaklaşık 12 milyon emeklinin merakla beklediği ödeme miktarı netleşmemekle birlikte de 3 Temmuz’da enflasyon verilerinin hesaplanması ile birlikte bu tarihten sonra net rakamların ortaya çıkacağı da belirlenmiştir.Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)