2018 Ocak Araç Bandrolü Kredi Kartına Taksit Nasıl Olur ? 2018 MTV Tüm Kart Kampanyaları

2 Ocak 2018 Salı günü itibariyle 2018 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. Taksit Ödeme Süresi Başladı. 1. Taksit Ödeme süresi 31 Ocak 2018 Çarşamba günü sona erecek. Bunuda belirtelim hepimiz ödemeleri son güne bıraktığımız için ödeme son günü 2 Şubat Cumaya kadar uzetılır şimdiden söyleyelim.  Bugünkü yazımızdaMotorlu Taşıtlar Vergisi 1. Taksiti Ödeme şekilleri nelerdir. Hangi Banka kredi kartları ile ödeme yapılır. Hangi Bankada Kaç taksit imkanı bulunur.  2018 Ocak Araç Bandrolü Kredi Kartına Taksit Nasıl Olur ? Taksit Kampanyası yapan Tüm Kart Kampanyalarını yazımızda bulabilirsiniz.

 Motorlu Taşıtlar Vergisi Kaç Taksitte Ödenir Ödeme Zamanları Ne Zaman ? Ödeme Kanalları Nelerdir ?

Motorlu taşıtlar vergisi her yıl Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödenir. Takvim yılının ilk altı ayında, taşıtın bünyesinde bir değişiklik olması veya verginin artırılması veya azaltılması halinde ikinci taksit, yeni duruma göre ödenir.

Ödemeler;

 • Vergi Dairelerin veznelerinden. Türkiyede tahsil yetkisi verilmiş tüm vergi daireleri ve Malmüdürlüklerinin veznelerinden ödenebilir.
 • Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından tahsil yetkisi verilen bankalardan ödeme yapabilirsiniz.
 • Elektronik ortamda Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinde bulunan internet vergi dairesinden anlaşmalı bankaların kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.

2018 Ocak Araç Bandrolü Hangi Bankaların Kredi Kartlarıyla Ödeme Yapılır ?

Genel itibariyle Gelir İdaresi Başkanlığının anlaşmalı olduğu tüm bankaların kredi kartıyla ödeme yapılabilir.  Ödeme yapılabilecek kredi kartıları aşağıda ki gibidir.

 1. Akbank; Akbanka ait,  Axess, Wings, Free, Axess Business, Wings Business, Bank’O Card Axess kredi kartları ve Neo banka kartlarıyla Gib internet vergi Dairesi üzerinden MTV Temmuz taksitini ödeyebilirsiniz.
 2.  Garanti Bankası; Garanti Bankasına ait, Tüm Garanti American Express, VISA ve MasterCard, Alternatifbank BONUS, ING BONUS, Şekerbank BONUS, Tekstilbank BONUS, Burgan BONUS kartlarıyla Gib internet vergi Dairesi üzerinden MTV Temmuz taksitini ödeyebilirsiniz.
 3. Halk Bank; Halkbanka ait, Tüm Halkbank VISA ve MasterCard kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz.
 4. İş Bankası; İşbankasına ait,   Tüm İş Bankası VISA ve MasterCard  kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz.
 5. Yapı Kredi Bankası;  Yapı Kredi Bankasına ait Tüm Yapı Kredi VISA ve Mastercard ve Albaraka Worldcard, Anadolubank Worldcard kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz.
 6. HSBC Bank; HSBC Banka ait, Tüm HSBC VISA ve MasterCard  kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz.
 7. Finans Bank ; Finans Banka ait, Tüm FİNANSBANK VISA ve MasterCard  kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz.
 8. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB); Türkiye Ekonomi Bankasına ait Tüm TEB Bonus ve TEB World Kredi Kartları (VISA ve MASTERCARD),  kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz.
 9. Vakıfbank; Vakıfbanka ait, Tüm Vakıfbank, VISA ve MasterCard Kredi Kartlarıyla  ödeme yapabilirsiniz.
 10. Ziraat Bankası; Ziraat Bankasına ait, Tüm Ziraat Bankası, VISA ve MasterCard kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz.
 11. Deniz Bank; Denizbanka ait, Tüm Denizbank, VISA ve MasterCard kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz.
 12. Türkiye Finans Katılım Bankası; Türkiye Finans Katılım Bankasına ait,  Tüm Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.
 13. Aktif Bank; Aktif Banka ait Tüm  Aktif Bank kredi kartları  ile ödeme yapabilirsiniz.

Araçlarınıza  ait temmuz ayına bandrollerine her banka  taksit kampanyası yapar. Taksitler üç beş veya altıda olabilir. Şimdiye kadar açıklayan bankaların kredi kartı kaç taksit yapıyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Ne Zaman Ödenir?Ödemeler Nasıl Yapılır?Geç Ödemede Ne Olur?

2018 Ocak Araç bandrolü Kredi Kartı Taksit Kampanyaları

Akbank (AXESS)

  2 – 31 Ocak 2018 tarihleri arasında Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni Axess ile ödeyenler, alt limit olmadan 3 taksit fırsatından yararlanıyor.

Kampanyadan Axess, Wings, Free, Bank’O Card Axess, Axess Business, Axess KOBİ ve Wings Business sahipleri faydalanabilir.

Garanti bankası ( BONUS)

Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr‘den, Garanti İnternet’ten, Garanti Cep’ten, garanti.com.tr’den, 444 0 333 Alo Garanti’den, şubelerde bulunan online bankacılık kiosklarından ve BonusFlaş’tan yapılan tüm Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine ücretsiz 3 taksit fırsatı sunulacaktır. Alt limit yok.

Kampanyadan Garanti Bonus’lar, Bonus Flexi, Bonus Genç, Money Bonus, Flexi, Miles&Smiles kredi kartları, American Express Card, Bonus American Express, Bonus Business, Miles&Smiles Business, Miles&Smiles Business American Express, Filo Card, EASY, American Express Business, Burgan Bonus, Şekerbank Bonus, Şeker Bonus ticari kart, ING Bonus, ING  Bonus ticari kart, ABank Bonus, ABank Bonus ticari kart, ICBC Turkey Bonus, ICBC Turkey Bonus ticari kart sahipleri faydalanabilir.

Halkbank (PARAF)

1 Ocak – 4 Şubat 2018 tarihleri arasında Halkbank İnternet Şubesi’nden ya da gib.gov.tr’ den gerçekleştirilecek MTV ödemeleri 500 TL’ye kadar 3 taksit, 500 TL ve üzeri 5 taksit olarak gerçekleşecektir. Parafly ve Bussines kartlar kampanyaya dahildir.

İş Bankası (Maximum)

2 Ocak 2018-31 Ocak 2018 tarihleri arasında Maximum Kart’ınızla gib.gov.tr üzerinden yapacağınız 200 TL ve üzeri MTV ödemelerinde 2 taksit , İş Cep uygulaması ve İnternet Şubesi üzerinden yapılacak 200 TL ve üzeri MTV ödemelerinde ise 3 taksit fırsatı verilecektir. Maximum, MercedesCard, Maximiles, İş Bankası Bankamatik Kartı,  Şirket Kredi Kartı, Vadematik Kart kampanyaya dahildir.

Yapı Kredi (Worldcard)

Verginizi Worldcard’ınızla  Yapı Kredi İnternet Şubesi veya Mobil Şube’den ve www.gib.gov.tr’den 3 taksitle ödeyebilirsiniz. 3 taksit 100TL üzeri motorlu taşıt vergisi ödemeleri için geçerlidir. Ayrıca  World kart ile ödenmesi halinde  anlaşma yaptığı bakım onarım yerlerinde indirim hakkı da vermektedir. 

HSBC Bank (Advantage)

Daha kampanya açıklamadılar. Ancak  31 Ocağ’a kadar gib.gov.tr’den, HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı’ndan, HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111’den ya da HSBC Şubeleri’nden Motorlu Taşıtlar Verginizi   3 eşit taksit kampanyası ile ödeyebilirsiniz. diye düşünüyoruz.

FinansBank (Cardfinans)

2018 Ocak Araç Bandrolü Kredi Kartına Taksit Nasıl Olur ? Ocak 2018 ayı boyunca CardFinans kredi kartınız ile www.gib.gov.tr,  İnternet/Cep Şubelerinden veya şubelerden yapılacak Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine 3 taksit fırsatı sunuyor.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB Bonus)

31 Ocak 2018 tarihine kadar TEB Bonus Card’ınız, TEB Worldcard’ınız ile CEPTETEB İnternet Şubesi, CEPTETEB Mobil Uygulaması veya gib.gov.tr’den yapacağınız MTV ödemelerinize 3 taksit fırsatı Kampanya kapsamında alt limit olmaksızın 3 taksit yapılacaktır. Taksit yapılabilmesi için bireysel müşteriler, ödeme yapmadan önce CEPTETEB Mobil Uygulaması MTV kampanya sayfasından katılım başvurusunu iletmeli ya da bankada kayıtlı cep telefonundan MTV yazıp 4616’ya SMS göndermelidir.

Vakıfbank (Vakıf World)

   2018 Ocak Araç Bandrolü Kredi Kartına Taksit Nasıl Olur ? VakıfBank Worldcard ile 100 TL ve üzeri Motorlu Taşıt Vergisi ödemelerinde 3 taksit imkanı! Ayrıca bu tarihte ödenen trafik cezalarını da yine 3 taksitte ödeyebilirsiniz.   Kampanya 2 – 31 Ocak 2018 tarihleri arasında geçerlidir.  Bankanın tüm kredi kartları kampanyaya dahildir.

Ziraat (Ziraat Maximum)

Kampanya kapsamında Ziraat Maximum kartlarla ATM, İnternet Bankacılığı, Mobil Şube ve  www.gib.gov.tr ’den  yapılacak 100 TL ve üzeri MTV ödemeleri için 3 taksit yapılacaktır. Kampanya 01 -31 Ocak 2018 tarihleri arasında geçerlidir.

DenizBank (Deniz Bonus)

         01 Ocak-31 Ocak 2017 tarihleri arasında Tüm Denizbank Bireysel kredi kartları ile Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi www.gib.gov.tr‘ den, 4440800, DenizBank internet şubesi, mobil bankacılık,ATM ve DenizBank şubelerinden yapılan Motorlu Taşıtlar Vergi ödemelerine 3 taksit fırsatı sunulacaktır.

Türkiye Finans Katılım Bankası

2018 Ocak Araç Bandrolü Kredi Kartına Taksit Nasıl Olur ? 02-31 Ocak 2018 tarihleri arasında Happy ve Türkiye Finans kredi kartınız ile peşin olarak yapacağınız 100 TL ve üzeri Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinizi kar paysız 3 TAKSİTLE ödeyin, yükünüzü hafifletin!

AktifBank (Passolig)

2018 Ocak Araç Bandrolü Kredi Kartına Taksit Nasıl Olur ? Henüz kampanya açıklamadılar.  2017 yılında da herhangi bir kampanya yapmadılar

2018 Ocak Araç Bandrolü Kredi Kartına Taksit Nasıl Olur ?

2018 Ocak Araç Bandrolü Kredi Kartına Taksit yapabilmek için herhangi ekstra birşey yapmaya gerek yok. Otomatik olarak banka taksit yapıyor. Sadece yukarıda verdiğimiz bilgilerde görüleceği üzere TEB Bonus kart için bankaya mesaj atılması gerekiyor. 2018 Ocak Araç Bandrolü Kredi Kartına Taksit Nasıl Olur ?

2018 Ocak MTV Ödemesi Yapmak için TIKLAYINIZ

2018 Gelir Vergisi Dilimleri Belli Oldu 2018 Gelir Vergisi Tebliği Yayınlandı

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)