2019 Ocak MTV Ödemesi Hangi Kredi Kartı Kaç Taksit Yapıyor ?

2019 Ocak MTV Ödemesi Hangi Kredi Kartı Kaç Taksit Yapıyor ? Anlaşmalı Banka Kredi Kartları Hangileri ? 2019 Motorlu Taşıtlar Vergisi Ocak bandrol ödemesi Ne Zaman Başlıyor ?2019 Motorlu Taşıtlar Vergisi Ocak bandrol ödeme son günü ne zaman Başlıyor ? 2019 Ocak Araç MTV ödemelerini kredi kartıyla nasıl öderim ?   2019 ocak MTV hangi Kredi kartı kaç taksit yapıyor? Gelir İdaresinin tahsilat yaptırdığı anlaşmalı  bankalar hangileridir ? Kredi kartı ile MTv öderken nelere dikkat etmeliyiz Sorularınızı dilimizin döndüğü şekliyle cevaplayacağız. 

2019 Ocak MTV Ödemesi Hangi Kredi Kartı Kaç Taksit Yapıyor ? 2019 Yılında araçları olanların ne kadar MTV ödeyeceği belli oldu. Aracı olanlar  her yıl araçları için ödedikleri vergilerden bir tanesi de Motorlu taşıtlar vergisidir. Motorlu taşıtlar vergisi iki eşit taksitte ödenir. Birincisi Ocak ayı içerisinde ikincisi Temmuz ayı içerisinde ödenir.  her iki taksitte eşit miktardadır.  2019 Yılına ait Motorlu Taşıtlar vergisi Birinci taksit ödeme süresi 01 Ocak 2019 tarihinde başlayacak.  31 ocak 2019 tarihinde de sona erecektir. . Yine 2019 Yılı MTV ikinci taksit ödeme süresi ise  01 Temmuz 2019 Tarihinde başlayacak. 31 Temmuz 2019 tarihinde sona erecektir.   Motorlu Taşıtlar vergisi iki eşit taksit şeklinde ödense de MTV miktarları insanların bütçelerine göre yüksek tutarda olduğu için insanlar MTV taksitlerini tek kalemde ödemekte zorlanıyorlar.  Bu sırada devreye bankaların kredi kartları giriyor. Her dönemde ödeyeceğiniz Motorlu taşıtlar vergisini faizsiz olarak.  3 ile 6 arasında değişen taksitlere bölüyorlar.

2019 Ocak MTV Ödemesi Yapmak için TIKLAYINIZ

2019 Ocak MTV Ödemesi için  Kredi Kartına Taksiti Banka mı Vergi Dairesi mi Yapıyor ? 2019

2019 Ocak MTV Ödemesi Hangi Kredi Kartı Kaç Taksit Yapıyor ?  Gelir İdaresi Başkanlığının internet vergi dairesinde yaptığınız ödeme, sadece tek çekim yapılmış olarak görünür, ancak bankalar taksit uygulamasını kendi promosyonları olarak yaptığı için interaktif hesaplarında taksitli olarak gösterirler. Özetle kredi kartına taksit işleminde vergi dairesinin hiç bir işi yok. Taksiti yapan tamamen bankalardır.

2019 Ocak MTV Ödemesini Kredi kartı öderken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

 1. Kredi kartı anlaşmalı bankalardan birisine ait olmalıdır.
 2. Kredi kartı bilgileri doğru girilmelidir.
 3. Kredi kartınız, internet üzerinden alışverişe açık olmalıdır.
 4. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfasından kredi kartıyla yapılan tahsilatlarda, sadece tek çekim yapılabilmektedir. Kredi kartına birden fazla taksit uygulaması ise, bazı bankaların kendi promosyonlarıdır.
 5. Kredi kartınızın güvenlik kodu (CVVX) kartın arkasındaki bandın üzerindeki rakam gurubunun son 3 hanesidir.
 6. İnternet sunuculardaki yoğunluğun artması nedeniyle Gelir İdaresi Başkanlığının ya da Kredi Kartıyla ödeme yapılmak istenilen Bankanın Internet sayfasında bağlantı ile ilgili sorun varsa biraz sonra tekrar denenmelidir.

7061 Sayılı Torba Kanun İle Vergisel Değişiklikler Nelerdir ?

Hangi Bankaların Kredi kartı 2019 Ocak MTV Ödemesine Taksit Yapacak ?

2019 Ocak MTV Ödemesi Hangi Kredi Kartı Kaç Taksit Yapıyor ?  Bankaların Kredi kartları ile 2019 Ocak MTV taksitlendirebilmesi için ilk ve en önemli şart o bankanın Gelir İdaresi başkanlığının tahsilat anlaşması olması gerekmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığının anlaşmalı olduğu bankalara Gelir idaresi Başkanlığının sitesinde bulunmaktadır. Buradan Ulaşabilirsiniz.  Aşağıda ki Bankalar Gelir İdaresi Başkanlığı ile Tahsilat yönünden anlaşması bulunmaktadır.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Ne Zaman Ödenir?Ödemeler Nasıl Yapılır? Geç Ödemede Ne Olur?

Gelir İdaresi Başkanlığını Anlaşmalı Olduğu Bankalar

 1. AKBANK T.A.Ş,
 2. AKTİF YATIRIM BANKASI A.Ş,
 3. ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş,
 4. ALTERNATİFBANK A.Ş,
 5. ANADOLUBANK A.Ş,
 6. ARAP TÜRK BANKASI A.Ş,
 7. CITIBANK A.Ş,
 8. DENİZBANK A.Ş,
 9. BURGAN BANK A.Ş,
 10. FİBABANKA A.Ş,
 11. FİNANSBANK A.Ş,
 12. HSBC BANK A.Ş,
 13. ICBC TURKEY BANK A.Ş,
 14. ING BANK A.Ş,
 15. KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş,
 16. ODEA BANK A.Ş,
 17. ŞEKERBANK T.A.Ş.
 18. T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.
 19. TURKISHBANK A.Ş.
 20. TURKLAND BANK A.Ş.
 21. TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.
 22. TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI A.Ş.
 23. TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş.
 24. TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş.
 25. TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
 26. POSTA VE TELGRAF TEŞKİLATI ANONİM ŞİRKETİ (PTT)
 27. TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O.
 28. VAKIF KATILIM BANKASI A.Ş.
 29. YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş.
 30. ZİRAAT KATILIM BANKASI A.Ş.

Gelir İdaresi Başkanlığı ile Anlaşmaları Bulunmaktadır.

2019 Radar Hız Sınırı Cezası Ne Kadar Hangi Hıza Ne Kadar Ceza Yazılır ?

Tüm Banka Kredi Kartları ile 2019 Ocak MTV Ödemesi Yapılır mı ?

2019 Ocak MTV Ödemesi Hangi Kredi Kartı Kaç Taksit Yapıyor ?  2019 Ocak MTV Ödemesi kredi kartı ile yapılabilmesi için birinci kural kredi kartı sahibi Bankanın Gelir İdaresi ile tahsilat yönünden anlaşmalı banka olması. İkincisi ise anlaşmalı bankaların kredi kartlarının Araç bandrol ödemesine açık olması gerekir.  Aşağıda belirttiğim tahsilat yönünden anlaşması bulunan ve kredi kartları MTV ödemesine açık olan Kredi Kartları ile 2019 Ocak MTV Ödemesini yapabilirsiniz.

ANLAŞMALI BANKALAR / KARTLAR

Anlaşmalı Banka Geçerli Kartlar İlave Geçerli Kartlar
AKBANK axess_logo 2019 Motorlu Taşıtlar Vergisini Hangi Kredi Kartları Taksit Yapıyor ? Axess, Fish, Wings ve Citi Axess kredi kartları (Wings Business ve Bizcard hariç)
GARANTİ BANKASI bonus_logo 2019 Motorlu Taşıtlar Vergisini Hangi Kredi Kartları Taksit Yapıyor ? Tüm Garanti VISA ve MasterCard, DenizBank BONUS, ING BONUS, Şekerbank BONUS
HALKBANK halkcard_logo 2019 Motorlu Taşıtlar Vergisini Hangi Kredi Kartları Taksit Yapıyor ? Tüm Halkbank VISA ve MasterCard
İŞ BANKASI isbank max_logo 2019 Motorlu Taşıtlar Vergisini Hangi Kredi Kartları Taksit Yapıyor ? Tüm İş Bankası VISA ve MasterCard, ING MAXIMUM
YAPI KREDİ yk_logo 2019 Motorlu Taşıtlar Vergisini Hangi Kredi Kartları Taksit Yapıyor ? Tüm Yapı Kredi VISA ve Mastercard, Fortis Worldcard
HSBC Tüm HSBC VISA ve MasterCard
FİNANSBANK Tüm FİNANSBANK VISA ve MasterCard
TEB Tüm TEB Bonus, VISA ve MasterCard
VAKIFBANK Tüm Vakıfbank, VISA ve MasterCard
ZİRAAT BANKASI Tüm Ziraat Bankası, VISA ve MasterCard

2017 Yeni Torba Yasa İle Gelir Vergisinde Yapılan Değişiklikler Nelerdir?

Hangi Bankalara Ait Kredi Kartları 2019 Ocak MTV’si için Taksit Kampanyası yapacak.

           2019 Ocak MTV Ödemesi Hangi Kredi Kartı Kaç Taksit Yapıyor ?  Yukarıda belirtilen kredi kartlarının tamamı 2019 Ocak MTV ödemesi için kampanya yapacak. Ancak 2019 Ocak MTV ödeme takvimi başlamadığından bankalar kampanyalarını açıklamadı.  Bankaların kredi kartına taksit sayısının 2 ile 6 arasında değişeceğini tahmin etmekteyiz.  Bankaların MTV kampanyaları açıklanır açıklanmaz ayrıntılarını sitemizde bulabilirsiniz.

Kredi Kartı İle MTV Ödemesi Nasıl Olur ? 2 Yorum "2019 Ocak MTV Ödemesi Hangi Kredi Kartı Kaç Taksit Yapıyor ?"

 1. Pingback: Ehliyet Ücreti Ne kadar Oldu 2018?B Sınıfı Ehliyet Ne Kadar?

 2. Pingback: 2018 Ocak Araç Bandrolü Kredi Kartına Taksit Nasıl Olur

Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)