3 Kurum Memur Alımı Yapacak 2018

Binlerce kişiye istihdam kapıda. Maliye Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel alımı yapacak. Resmi Gazete dahilinde yapılan duyuruya göre alınacak olan sözleşmeli personellerin sayısı net olarak belirtildi. Hangi konumlar için de personel arandığı da Resmi Gazete içerisinde yer almakta.

Maliye Bakanlığı’na Bin Yeni Personel

Maliye Bakanlığının merkez teşkilatında oluşan açığı gidermek adına Resmi Gazete’de yapılan ilana göre 1000 veri müfettişine gereksinim duyulduğu durumu ortaya çıktı. 9. dereceden alım yapacak olan Maliye Bakanlığı, personelleri istihdam etme tarihi için herhangi bir net söylemde bulunmadı. Sadece şartların bulunduğu duyuruda adayların 35 yaşını geçmemesi ve KPSS’den de en az 80 puan alması gerekli kriterler olarak da sunulmaktadır.

İçişleri Bakanlığı 335 Personel İstihdam Edecek

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre 335 yeni personelin bünyelerine katılacağı ifade edildi. İçişleri Bakanlığı’nda yer almak üzere başvuru yapacak olan adayların; bu işlemleri 9-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerektiği de belirtilmektedir. Göç İdaresi tarafından belirlenen kadrolar ise şu şekilde kendini gösteriyor.

79 Büro Personeli

1 Kameraman

239 Taşra Teşkilatı için Büro Personeli

16 Sosyal Çalışmacı

Sahil Güvenlik 240 Sözleşmeli Personel İstihdam Edecek

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından verilen ilana göre 240 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir. Sözleşmeli personel ilanı doğrultusunda 34 farklı pozisyon ortaya çıksa da genel olarak büro personeli, tekniker ve teknisyen kadrolarında yer alan açıkların doldurulması adına sözleşmeli tam zamanlı personel ilanı verilmiştir. Merkez ve taşra teşkilatlarında oluşan açıkları kapatmak üzere verilen ilanlar doğrultusunda başvuru şartları da ilan içerisinde yer almıştır. Bu ilana başvuracak olan kişilerin 35 yaşını geçmeme şartları ile beraber 2016 KPSS’nin KPSSP93 ve KPSSP94 puan türlerinden en az 60 puan almış olmaları şartı getirilmiştir. 9 Nisan 15:00’da başlayan başvurular 30 Nisan 14:00’da da sona erecektir. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre de mülakat tarihi ise netlik kazanmayacak olup; belirgin bir tarih ortaya atılmamıştır.

2018 Memur Alımları Devam Ediyor

Sözleşmeli Personel Ödemelerinde Yeni Dönem

En Düşük Memur Maaşı ne Kadar Oldu ?Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)