300 Koyun Hibe Şartları.Kimler Yararlanacak? Hangi Belgeler Gerekli?

300 koyun hibe şartları 2018? 300 koyun projesi son dakika 2018. 300 koyun projesinden kimler yararlanacak? 300 koyun projesi şartları nelerdir?300 koyun projesinden yararlanmak için hangi belgeler gereklidir? köyüne dönen çiftçiler için 300 koyun projesi.300 koyun projesinden yararlanmak için ipotek göstermek şart mıdır?hangi yerler ipotek olarak gösterilir?Çks belgesi bu projeden yararlanmak için yeterli midir?Sigortalı çalışan birisi 300 koyun projesinden yararlanabilir mi?

Tüm bu soruların detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

300 Koyun Projesi Nedir?

300 Koyun Hibe Şartları. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref FAKIBABA geçtiğimiz günlerde bir projeden bahsetti.Bu projenin adı 300 koyun projesi.Peki nedir bu 300 koyun projesi? Bu proje, köyden şehire göç etmiş kişilerin tekrar köylerine dönmeleri amacıyla onlara yapılan bir teşviktir.Yani amaç, şehirden köylere göçü sağlamaktır.Bunun için de devlet tarafından köye göç eden kişilere 300 koyun verilecek.Bu koyunlar onların geçimini sağlamaları için verilecek.Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, bu koyunlar herkese verilmeyecek.Her şeyde olduğu gibi bu projede de bir takım şartlar vardır.Bizler de bu konulara değinmeye çalışacağız.

300 Koyun İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

300 Koyun Hibe Şartları. Dediğimiz gibi bu projeye başvurmak için bazı şartlar vardır.Yani her isteyen , her köyüne dönen için bu koyunlar verilmeyecektir.Peki nedir bu şartlar?

-Öncelikle ilk şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır.

300 koyun değerinde bir araziyi ipotek olarak göstermek gerekecek.Yani bu değerde ipotek gösterilmezse bu projeden yararlanılmaz.

-Herhangi bir yerde SGK lı olarak çalışılmıyor olmak gerekir.Yani sigorta varsa da yararlanılmaz.

-Son olarak ise, bu hayvanlara bakabilecek bir yerin olması gerekir.Yani ağıl gibi,ahır gibi bir yerin olması gerekir.

Başvuru İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

300 Koyun Hibe Şartları. Bu projeden yararlanmak için bazı belgeler olması gerekir:

-Başvuruda bulunacak kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi olması gerekir.

potek ettirilecek arazinin tapuları gereklidir.

-İnternet üzerinden alınan başvuru formunun doldurulması gerekir.

-Olmazsa olmaz şartlardan birisi de ÇKS belgesidir.Bu belgenin de olması gerekir.

Başvurular Nereye Yapılmalıdır?

300 Koyun Hibe Şartları. İstenilen belgelerle birlikte başvuru şahsen yapılmalıdır.Yani bir kişinin yerine başka birisi başvuru yapamaz.Başvuruda bulunacak kişi,gerekli belgelerle birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık il veya ilçe müdürlüklerine başvuru yapabilir.İnternet üzerinden başvuru yapmak şu an için mümkün değildir.

 

Ev Alacaklara Devlet Desteği 2018.Düşük Faizli Kredi-Tapu Harçlarında İndirim Nasıl Olacak?

 

Esnafa Üreticiye İstihdam Sağlayanlara Müjde 2018 Torba Yasada Yeni Teşvikler geliyor

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)