DASK Poliçesi Nerede Yaptırılır?

İnsanların daha güvenilir bir şekilde yaşamaları aynı zamanda da kanun hükümleri tarafından koruma altına alınmış durumları yerine getirmek amacı ile konutların daha iyi bir konuma getirilebilmesi için aynı zamanda da olası durumlarda karşı karşıya gelindiği zaman tedbirli bir şekilde durumlara ani olarak çözüm üretilebilmesi için sigorta faktörü ön plana çıkmaktadır. Bu bakımdan da günümüzde gerekli bir hale getirilmiş olan DASK yani zorunlu deprem sigortası iş yerlerinden konutlara kadar yani insan faktörünün olduğu ve barınması gerektiği her noktada gerekli bir işlem olarak kendini göstermektedir.

DASK Nedir?

Konut ve iş yerlerine yaptırılan aynı zamanda deprem gibi doğal afetler sonrasında maddi zararlar bu sigorta sayesinde karşılanmaktadır. Aynı zamanda da teminat sigorta türü olması sebebi ile de kişilerin hem maddi hem de manevi yönden gerekli bir hale gelmesi de pek çok kişinin bu sigortayı yapmasını zorunlu hale getirmiştir. Bunu yaptırmayan kişiler ise daha sonrasında diğer gayrimenkullerine tasarruf işleminde bulunulmamaktadır. Yani mal alım veya satım işlemleri gerçekleşmemektedir. Aynı zamanda DASK poliçesi sigorta primleri bölgeden bölgeye göre değişiklik gösteren bir sigorta türüdür. 5 risk bölgesi aynı zamanda da 3 farklı yapı göz önünde bulundurularak 15 farklı fiyat türü belirlenmektedir.

 

DASK Poliçesini Nereden Alabilirim?

Konut veya iş yerine alınması zorunlu hale getirilmiş olan DASK Poliçesi bu sigortaları barındıran sigorta acenteleri tarafından alınabilmektedir. Oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilen bu seçenek ile birlikte de kısa süre içerisinde hala DASK poliçesi almadıysanız almanızda fayda bulunmaktadır.

DASK Poliçesi Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

DASK Poliçesi almak için gerekli belgeler oldukça kolay bir şekilde erişebileceğiniz belgeler olarak bilinmektedir. Bunlar;

  • Sigorta yaptıran kişinin adı, soyadı, telefonu
  • Kişisel bilgilerin yanı sıra TC kimlik numarası
  • Sigorta yapılacak yerin açık adresi
  • Tapu Bilgileri
  • Binanın genel bilgileri ( binanın yılı, binanın yapı tarzı, binanın kat sayısı, binanın hasar durumu)
  • Brüt yüz ölçümü
  • meskenin kullanım şekli

gerekmektedir. Bu belgeleri temin etmeniz ile birlikte de poliçe için gerekli başvuruyu sağlayabilme imkanını da elde etmektesiniz.

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)