Asker Annesi ve Eşine Maaş 2018.Asker Maaşı Ne Kadar Oldu 2018?

Asker Annesi ve Eşine Maaş 2018. Asker Ailesine 550 TL Para Yardımı nasıl alınır? Asker aileleri için asker yolu beklemek çok zor bir durumdur.Vatani görevin zorluğunu bilen aileler merak içinde askerini beklerler.Türkiye Cumhuriyetinin sosyal bir devlet olduğunu daha önceki yazılarımızda da vurgulamıştık.Sosyal devletin gereği olan maddi yardım konusu asker aileleri için de geçerlidir.Bu yazımızda ,asker aileleri için olan maddi yardım konusunu ele alacağız.Askere giden kişi için verilen asker aylığını kimler alabilir?Bu yardım miktarı ne kadardır? En önemlisi 2018 yılında asker aileleri için verilen maaşta artış olacak mı? 2018 de maaş ne kadar olacak? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Asker Aylığı Kimlere Verilir?Başvuru Koşulları Nedir?

Asker Annesi ve Eşine Maaş 2018. Asker ailelerine verilen maaş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca zorunlu askerlik hizmetini yürüten muhtaç er ve erbaşların ailelerine yönelik düzenli nakdi yardım programıdır.Buradan da anlaşılacağı üzere, sadece durumu iyi olmayan er ve erbaşlara verine maaştır.Bu maaşı almak için bazı şartlar bulunmaktadır.

-Askere giden kişi evliyse ve eşinin sosyal güvencesi yoksa  muhtaçlık kararı verilmesi şartıyla askerin eşi bu maaştan yararlanabilir.Önemli olan nokta, askerin eşinin resmi nikahlı eşi olması gerekmektedir.

-Askere giden kişi bekarsa ve anne-babasının sosyal güvencesi yoksa muhtaçlık kararı verilmesi şartıyla askerin annesi programdan faydalanır.Burada da dikkat edilmesi gereken bir husus vardır.Asker bekarsa ilk önce bundan askerin annesi yararlanır. Askerin annesi yoksa bu hak babaya geçer. Yani bu hak babaya geçmiş olur.

 

Bu iki şarttan da anlaşılacağı gibi, askerlik maaşı asker evli ise, askerin nikahlı eşine verilir.Eğer evli değilse annesine verilir.Annesi de yoksa babasına verilir.Tabi muhtaç olmaları şartıyla verilir.

Yaşlılık Aylığı veya Engelli Aylığı Alan Askerlik Maaşı Alabilir Mi?

Asker Annesi ve Eşine Maaş 2018Askerlik maaşı alan birisi için, yaşlılık aylığı veya engelli maaşı alması bu maaşı da almasına engel değildir.Yani yaşlılık aylığı veya engelli maaşı alan birisi asker maaşı da alabilir.

Asker Maaşı İçin Başvuru Nasıl ve Nereye Yapılmalıdır?

Asker Annesi ve Eşine Maaş 2018. Başvuruda bulunacak asker aileleri;

  • Vatandaşlarımız resmi ikametgâhlarının olduğu il/ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bir dilekçe ile T.C. Kimlik Numarası içeren bir nüfus cüzdanları ile başvurur.
  • Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri Bilgi Sistemi üzerinden kişinin merkezi bilgileri sorgulanır. (Sosyal güvence ve aylık bilgileri, Tapu ve Araç kayıtları, diğer kurum yardımları, vb.)
  • Vakıf Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlileri hane ziyareti yapar ve tespit tutanağı tutar.
  • Vakıf Mütevelli Heyeti sosyal inceleme raporları doğrultusunda uygun görürse yardım kararını alır ve onaylar.
  • Başvuruları Mütevelli Heyetince onaylanan hak sahiplerinin ödemeleri PTT aracılığı ile yapılır.
  • Vakıf,maaş bağlanmak için gerekli bilgileri kendisi reesen araştırır.

Asker Maaşı Ne Kadar?2018 Yılında Asker Maaşı Ne Kadar Olacak?

Asker Annesi ve Eşine Maaş 2018. Asker ailelerine verilen maaş, aylık 250 TL’dir ancak 2017 yılı için 2 ayda bir 500 TL olarak yatırılmaktadır. Bu maaş da herhangi bir PTT şubesinden çekilebiliyor.Bu maaş , kişi askerde olduğu sürece ödenecek olup, toplamda 15 aydan fazla olmayacaktır.Ayrıca, ne zaman başvuru yapılırsa o zamandan itibaren maaş bağlanır.Yani geçmişe dönük maaş uygulanmaz.Peki 2018 yılında asker maaşı ne kadar olacak?Şunu belirtmekte fayda var, bu maaş tutarı 2018 yılında da aynı olacaktır.Yani tutar değişmeyecektir.

5 yıllık Ceza indirimi 2018 de Olacak Mı?Yasa Ne Zaman Çıkacak?

 1 Yorum "Asker Annesi ve Eşine Maaş 2018.Asker Maaşı Ne Kadar Oldu 2018?"

  1. Pingback: Emeklililkte Yaşa Takılanlarla İlgili Son Durum Nedir 2018'de Çözülecek mi

Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)