Cumhurbaşkanına Mesaj Gönder Telefon Numarası – Mail Adresi

Cumhurbaşkanına ulaşmak günümüzde eskiye nazaran daha kolay bir hal almıştır. Bizzat halkı ile iç içe olmayı seven bir yapıda olan Recep Tayyip Erdoğan da iletişim kapılarını açık bırakmıştır. Cumhurbaşkanına ulaşmanın birden fazla yöntemi vardır. Bireyler kendilerine en uygun yolu seçerek maruzatlarını veya dileklerini cumhurbaşkanına iletebilmektedir.

Telefon Numarası

Cumhurbaşkanlığının halk tarafından iletişiminden sorumlu olan ayrı bir bölümü bulunmaktadır. Bu bölümün telefon numarasının yanı sıra faks numarası da vardır. Telefonla konuşmak istemeyen vatandaşlar faks çekerek de yetkili mercilere seslerini duyurabilmektedir.

Cumhurbaşkanlığı iletişim bölümünün santral numaraları;

 • Telefon: 0 (312) 525 55 55
 • Faks: 0 (312) 525 58 31

şeklinde belirtilmiştir.

Mail Adresi

Cumhurbaşkanına online olarak ulaşmak hem daha hızlı hem de daha kolaydır. Bu yolun da birden fazla yöntemi bulunmaktadır.

  1. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın özel internet sayfasında ‘ Cumhurbaşkanına Yazın ‘ isminde bir köşe yer almaktadır. Bireyler bu kısma gelerek isim, soy isim ve T.C. kimlik bilgilerini girmek koşulu ile cumhurbaşkanına istek, öneri ya da mustarip oldukları konu her ne ise onu yazabilirler
   1. Kişilerin bu kısımdan gönderdikleri mailler aynı zamanda

CİMER 

  1. sistemine dâhil olmaktadır. Maillere en çok otuz gün içerisinde geri dönüş yapılma garantisi bulunmaktadır. Ayrıca CİMER sadece istek görüş veya önerileri kapsayan bir sistem değildir. Vatandaşlar bu bölüm aracılığı ile cumhurbaşkanına, şikâyetlerini de rahatlıkla bildirebilmektedir.
 1. e–Devlet kapısı da bir diğer online ulaşım aracıdır. Tüm kamu hizmetlerini kolayca gerçekleştirmeye yarayan e-Devlet cumhurbaşkanına olan iletişime de olanak sağlamaktadır. turkiye.gov.tr adresinin ilgili bölümünde e-Devlet şifresi ile istenilen mailler gönderilebilmektedir. Aynı zamanda mail gönderen bireyler, gönderdikleri maillerin takibini de kolaylıkla yapabilmektedirler. e-Devlet şifresi almak için ise PTT ya da ilgili banka sistemlerine başvurmak yeterlidir. Şifre internet üzerinden de verilmektedir.

Posta

                Cumhurbaşkanına ulaşmak için eski yöntemleri tercih edenlerin sayısı da bir hayli fazladır. Bunun için gerekli olan adres;

 • Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe – Ankara – Türkiye

olarak, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı sitesinin iletişim bölümüne yazılmıştır.

 4 Yorum "Cumhurbaşkanına Mesaj Gönder Telefon Numarası – Mail Adresi"

 1. doganbey   17/09/2018 at 8:29 pm

  sayın cumhurbaşkanımız önçelikle ellerinizden öpüyorum saygılar ve sevgililerimi sunarım sayın cumhurbaşkanım ben türk silahlı kuvvetlerde hizmetli olarak görev yapmaktaydım ve en son asker hastenesinde görev yapmaktaydım ve sizlerin emrinizle saglık bakanlıgına geçirildik ve yogun borcumdan dolayı oyakda bir miktar param bulunmaktadır bu baramızı bir türlü alamıyorum sizlerin yardımıyla bu paramı almak istiyorum arzederim teşekkürler sayın cumhurbaşkanımız

  Cevapla
 2. hatice   17/10/2018 at 11:08 pm

  sayın cumhurbaşkanım selam ün aleyküm nerden başlayacağım bilmiyorum çok zor durumdayım annemi kaybettim çok büyük acı içindeyim ve maddi durumumuz çok kötü babam yaşıyorum babamın emeklisi alıyor ama maaşın yarısı banka kesiliyor sizden ricam beni lütfen üzmeyin size ulaşmak çok istedim olmadı hiç bir hayalim olmadı sizden ricam iş kapsı başka hiçbir şey istemem istemiyorum ne olur yardım elinizi uzatın çok ricam ediyorum .

  Cevapla
 3. FATİH İNCİ   26/12/2018 at 2:39 am

  sayın cumhurbaskanım ben 1.12.2018 bir kaxa sonucu bacaklarımdan magdur oldum iki bacacagımdada 5.bi.2.birinde3erkek kardeşix ben en ufayıyım su an agbeyimin biri asker evli biri haxır asker bende 19 yasındayım annem ev hanımı babamemeki ve seker hastası hicbir malvarlıgımıx yok sixe bunu yaxarken göx yaslarım sel oldu akıyor babam askerdeki agbeyimi everdi elde avucunda ne varsa sattı ve yetmedi bankadan ihtiyac kredisi cekti onu ödüyor bu yaxımı onlardan habersix yaxıyorum nanevi ve maddi acıdan ailem cökme durumunda senden ve sixlerden baska tutunacak dalım kalmadı su an yiyecek ve yakacak hicbir seyimix yok babam arve namusundan dolayı hic kimseye derdini anlatmıyor ve halini gixliyor tüm maddi ve manevi durumumuxu arastıra bilirsinix cok yaxmak istedigim coksey var ama sayfalar yetmex bu yaxımı dikkate alacagını xı ümit eder allah sixi ve devletimixi basımıxdan eksik etmesin sonsux saygı ve sevgilerimle ellerinden öperim…..

  Cevapla
 4. Mokhichekhra   11/07/2019 at 8:51 pm

  Sayin Cumurbaşkanı öncelikle ellerinizden öpüyorum. Saygilar ve sevgilerimi sunarim sayin Cumurbaşkanı ben Özbekistan Vatandaşıyım. Türkiye ülkesinde 3 sene istikamet ettim. Türkiyeyi seviyorum orada yaşamak inşallah nasıp ederse Türkiye Vatandaşligini almak ulke kurallariye uyarak orda yaşamak istiyorum . Kardeşlerim ailem hepsi Istanbulda kaliyorlar. Yanlışlıkla ikamet iznim iptal öldü. Kendi ülkeme çıkış yaparken giriş yasağı almışım. Tekrar Türkiye ye giriş yaparken havalanindan geri gönderildim. Vize istediler. Konsolosluktan vize alamiyorum. Ne olur lütfen sizin ülkenize tekrar giriş yapmam için yardim edin. Şu anda kardeşlerim ailemden ayrı kaliyorum rica ediyorum size sonsuz sevgiler saygilerimle sayın Cumurbaskanim.

  Cevapla

Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)