Doğalgaz Abonelik Ücreti 2019

2019 Doğalgaz ilk Başvuru için Gereken Evraklar, Doğalgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar? Doğalgaz Aboneliğini Üzerine Almak, Kiracı Doğalgaz Başvuru. Mülk Sahibi Doğalgaz Başvuru 2019. Doğalgaz Abonelik Ücreti Taksit Tutarı 2019.

Doğalgaz hayatımızı devam ettirebilmemiz için oldukça önemli bir yere sahip olan ve her evde bulunan bir faktör olarak bilinmektedir. Ancak gerek yeni bir yere taşınma veya da yeni bir ev alma gibi durumlarda abonelikleri üzerimize yapmak da oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Bu sebeple de Doğalgaz aboneliği ile ilgili gereken adımları ve gerekli bilgileri ele alacağız.

Doğalgaz Aboneliği İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Eğer doğalgaz aboneliğini üzerinize almak istiyorsanız eğer yapmanız gereken en önemli işlem gereken belgeleri temin etmektir. Bunlar ise;

  • Abone olacak kişinin TC Kimlik numarası
  • Müracaat edecek kişi eğer edilecek yerin sahibi ise gerekli tapu ve ruhsat belgeleri eğer kiracı ise mülk sahibinin onay verdiği bir belge
  • Binanın daha önce aboneliği olmuş ise tesisat numarası

gerekmektedir. Bu belgeleri toparlamanız ile birlikte başvuru için ilk adımı atmış bulunmaktasınız. Belgelerin eksiksiz bir şekilde temin edilmesi işlemin de tek seferde gerçekleşmesine mahal veren bir olgudur. Bu bakımdan da eksik belge ile müracaat etmeniz durumunda işleminiz gerçekleşmeyecektir.

Doğalgaz Aboneliği İçin Nereye Başvurulur?

Doğalgaz aboneliği için gerekli evrakları bir araya getirmeniz ile birlikte İstanbul için İGDAŞ Ankara EGO İzmir izmirgaz veya bulunduğunuz ilin ilgili kurumuna başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça basit süren bu işlem ile birlikte kısa süre içerisinde gerekli işlemleri tamamlamanız dahilinde doğal gazı üzerinize alarak abonelik işlemini de başarılı bir şekilde yerine getirebilme imkanına sahip olmaktasınız.

Doğalgaz Aboneliği İçin Ne Kadar Ödemem Gerekiyor?

Kiracı tarafından gerçekleştirilen doğalgaz abonelik ücreti 2019 yılında farklı bir fiyat seçeneği ile kamuoyuna duyurulan bilgiler arasında yer almaktadır. 2019 abonelik ücreti diğer yıldan farklı olarak 200 m2‘a kadar 594 TL + %18 KDV = 700,92 TL + Damga Vergisi eğer eviniz 200 m2‘den  büyük ise sonraki her 100 m2 için 516 TL + %18 KDV = 608,88 TL + Damga Vergisi şeklinde bağlantı beledli ödemesi yapılır.

Doğalgaz aboneliği için yansıtılan ücretlerin daha yapılandırıcı bir şekilde gerçekleştirilmesi kararı alınması üzerine 2 taksitte ödenebilme imkanı sunulmaktadır. Aboneliğin iptali durumunda da bu bedel tekrardan kişiye ödenmektedir. Bu bakımdan da kişiler gerek doğalgaz aboneliğini üstüne almak gerekse de yeni bir abonelik aktif hale getirmek için gerekli belgeler ile birlikte İGDAŞ yani İstanbul Gaz Dağıtım Anonim Şirket’ne başvuru gerçekleştirerek işlem ücret bedelini de ödedikten sonra direk olarak abonelikleri açılmaktadır.

2019 Doğalgaz Kapama Açma Bedeli Nedir?

Doğal Gazı Kesilerek Hizmeti Durdurulan Müşteriler İçin 24 TL (KDV Hariç) ücret ödemesi ile doğalgaz açılır.Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)