E-Nabız İle Tahlil Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

E-nabız sistemi kişisel sağlık sistemi olarak bilinmektedir. Artık teknolojinin fazlası ile gelişim göstermesi ile birlikte de bu teknolojik gelişme sağlık sektörüne de yansımaktadır. Bu bakımdan da artık e-nabız sistemi üzerinden de pek çok işlem gerçekleştirebilme imkanına sahip olmaktayız.

E-Nabız Sisteminde Neler Bulunmaktadır?

Aile hekimleri e-nabız sistemi ile vatandaşları bu sisteme kaydedebilmek adına yetki sahibi olmaktadırlar. Bu sistemde;

  • Sağlık Tesisi
  • Doktorlar tarafından yazılan reçeteler
  • Doktorlar tarafından verilen size verilmiş olan raporlar
  • Sahip olduğunuz hastalıklar
  • Eğer var ise alerji değerleriniz
  • Aşı takvimleriniz
  • Acil durum bilgileriniz
  • Kullanmakta olduğunuz ilaçlar

bulunmaktadır. Her bir durumun daha sistematik bir şekilde kategorileşmesini sağlayan bu sistem ile birlikte de aynı zamanda da Merkezi Hekim Randevu Sistemine erişim sağlayarak doktor için randevu da alabilme imkanına sahip olmaktasınız.

 

E-nabız Sistemine Hangi Bilgileri Ekleyebilirim?

E-nabız bilgi ekleme seçeneği ile birlikte tansiyon, şeker, nabız ve ağırlık gibi hem fiziki hem de sağlık yönünden tüm bilgileri ekleme imkanına sahip olmaktasınız. Öncelikli olarak sisteme erişim sağlamalı ve kayıt olmasınız. Daha sonrasında ise profil fotoğrafı ekleyerek diğer bilgileri de eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmeniz ile birlikte sağlık geçmişiniz daha detaylı bir şekilde sistem üzerinde saklanacaktır. Daha sonrasında ise anlık olarak tüm sağlık adımlarınızı takip edebilme imkanına sahip olabileceksiniz.

E-Nabız Sisteminde Tahlil Sonuçlarımı Nasıl Görüntüleyebilirim?

Sistem oldukça geniş bir yelpazede tüm hastalara hizmet sağlayan bir uygulama olarak son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmeyi başarmıştır. Bu bakımdan da kişiler sağlık durumlarına ilişkin tüm eski ve yeni bilgilere ulaşabilmek adına öncelikli olarak sisteme kayıt olmaları ve aile hekimleri tarafından eklenme taleplerini dile getirmeleri gerekli olacaktır. Size ait tüm geçmiş sağlık durumunuzu, muayenelerinizi, gittiğiniz sağlık kuruluşlarına ve daha detaylı bilgilere erişim sağlamanız ile birlikte de bu uygulama ile birlikte sağlığınız her an kontrol altına girmektedir. Aynı zamanda uygulamada geçmiş tüm sağlık adımları eklendiği için tahlil sonuçlarınızı da uygulama üzerinden rahatça ve oldukça kolay adımlar ile gerçekleştirebilmektesiniz.

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)