X

Emekli Maaşı Evde Ödeme Hizmetini Nasıl Alabilirim?

Emekli Maaşı Evde Ödeme – SGK. Emekli Maaş Günleri. Emekli Maaşım Eve Gelsin. Emekli Maaşı Ne kadar, Eve Gelirse Kesinti Olurmu? Emekli Maaşı Eve Teslim. Emekli Maaşı Evde Ödeme 2018. Emekliler Aylığını Evine İsteyebilir. SGK Maaş Ödemeleri – PTT

Emeklilik kişilerin belirli sigorta gününü ve yaşını doldurması ile birlikte sağlanan bir hak olarak bilinmektedir. Devlet bu durumun karşılanması ile birlikte devlet her ay düzenli miktarda bir maaş ödemesi yapmaktadır. Bu bakımdan da daha yenilikçi bir yapıyı benimseyen Türkiye Cumhuriyeti emekli maaşını evde ödeme hizmetini sağlamaktadır.

2011 yılından beri belirli şartları karşılayarak emekli olmaya hak kazanmış kişiler için öncelikli olarak yeni bir sisteme geçilerek evde maaş ödemesi hizmeti gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Ancak bu durumun başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için öncelikli olarak emeklilik belgesi için tahsis edilen Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt belgesinde bulunan PTT ile ödeme veya da Konut seçeneğinden Konut olan kısmı işaretlemeniz gerekmektedir.

 

Evde Emeklilik Maaşı Ödemesi Hizmetinden Yararlanmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Emeklilik maaş ödemesini gerek sağlık sorunlarından gerekse diğer faktörlere bağlı olarak evden almak isteyen kişilerin birtakım unsurları yerine getirmesi önemli hususlardır. Bunlar;

  • E- devlet sisteminin hayata geçirilmesi ile birlikte de artık işlemler bu sistem üzerinden daha hızlı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Emeklilik ödemesini de konuttan almak isteyen kişilerin e-devlet sistemine erişim sağlaması gerekmektedir. PTT’den e-devlet şifresi almanız ile birlikte sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra ‘ adres ve banka/ PTT değişikliği’ kısmına erişim sağlamanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise emekli maaşı evden ödeme hizmetinden  yararlanabilmek adına gerekli işlemleri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.

Bu unsurların yerine getirilmesi ile birlikte de işlem kısa süre içerisinde gerçekleşecektir.

Evden Emekli Maaşı Almak İçin Ekstra Ücret Ödeyecek Miyim?

Emekli maaşlarını PTT’den eve taşımak isteyen kişilerin akıllarında bir soru oluşturacaktır. Bunun en temel sebebi ise emeklililerin her zaman merak ettiği ekstra ücret uygulaması olarak açıklanabilmektedir. Ancak PTT Genel Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Genel Müdürlüğü bu durumda gerekli çalışmaları söz konusu hale getirerek evden maaş ödemesi hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerden hiçbir şekilde ek ücret alınmayacağını bildirmişlerdir. Bu bakımdan da pek çok emeklinin aklında oluşan soruları giderilmesi üzerine birden çok hasta, yatalak veya sağlık sorunları sebebi ile bankaya gidemeyen yaşlı ve emekli vatandaşlar bu uygulamayı kullanmak istemektedirler.