Hesaplara Konulan E Haciz Nasıl Kaldırılır 2018? Bloke Kaldırma Bankalara Ne Zaman Yansır?

                                                                
Hesaplara Konulan E Haciz Nasıl Kaldırılır 2018?
  Bankalara giden bir kişi kredi çekmek isterken bazı sorunlarla karşılaşabilir.Bizler de son günlerde bankalarla veya başka bir finans şirketleriyle işi olanın karşılaştığı sorun konusunda sizlere yardımcı olacağız.Bu sorunun adı hesaplardaki bloke sorunudur.Blokenin diğer adı da e hacizdir. Bu bloke de özellikle vergi dairesi tarafından konulur.Böyle bir durumda bankalar kredi vermezler.Yani işlem yapamazsınız.Peki bu sorun nasıl hallolur? kredi çekmeniz yarıda mı kalır? Hesaba konulan bloke yada e haciz nasıl kaldırılır?Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ödeme Emrinde Neler Bulunur?

Hesaplara Konulan E Haciz Nasıl Kaldırılır 2018? Size borcunuzu ödemeniz için vergi dairesi tarafından gönderilen ödeme emri belgesinde bazı önemli hususlar vardır.Bu hususları dikkatli okumanız sizin yararınıza olur.Çünkü bu belgede hukuki olarak neleri yapabileceğiniz konusunu bulabilirsiniz.Ödeme emrinde aşağıdaki bilgiler yer alır.

  • Vergi borcunun tutarı faizi cezası  ve vergi borcunun türü
  • Borcun hangi vergi dairesine ödeneceği
  • 7 Gün içerisinde ödenmediği takdirde cebren tahsil edileceği
  • Ödeme emrine karşı hangi mahkemede itiraz edebileceği
  • 7 Gün içende ödenmezse mal bildiriminde bulunması gerektiği
  • Mal bildiriminde bulunmaz veya gerçeğe aykırı beyanda bulunursa   hapis cezası ile karşı karşıya kalacağı bilgileri bulunur.

Bankalara E haciz Bloke Ne Zaman ve Nasıl Konulur?

Hesaplara Konulan E Haciz Nasıl Kaldırılır 2018? Borçlu olan birisi e hacizin blokenin ne zaman konulacağını merak etmektedir. E haciz konulması için belli bir sürecin geçmesi gerekir.Şimdi bu süreç nasıl olur onu anlatacağız.Diyelim ki herhangi bir vergi dairesine borcunuz var ve elinizde olmayan nedenlerden dolayı bu borcu ödeyemediniz. Bu borç faizi ve gecikme zammıyla birlikte artmaya devam eder.Belli bir süreden sonra vergi dairesi tarafından ödeme emri düzenlenir ve gönderilir.Ödeme emrinde borcun 7 gün içinde ödenmesi veya mal bildiriminde bulunulması istenir.Eğer buna da cevap vermezseniz bundan sonraki aşama ilk olarak banka hesaplarına bloke konulması olur.Hatta aracınız varsa bu araca da haciz ve yakalama konulabilir.

E Haciz Kalkınca Bankalara Hemen Yansır Mı? Ne Zaman Hesaplar Açılır?

Hesaplara Konulan E Haciz Nasıl Kaldırılır 2018? Belki de en önemli soru , e haciz kaldırıldıktan ne zaman sonra bankalara yansır sorusudur.Diyelim ki vergi dairesine olan borcunuzu ödemediniz ve bankadaki hesaplarınıza e haciz bloke uygulandı.Öncelikle hacizi koyan vergi dairesine gitmeniz gerekir.Ödeme yaparak hacizin kaldırılmasını isteyebilirsiniz.Vergi dairesi müdürü hacizi kaldırır.Ancak bilmeniz gereken bir durum var.Kaldırılan bloke bankalara hemen yansımaz.En erken ertesi gün yansır.Yani kaldırdıktan sonra ertesi gün giderek bankadaki işlemlerinizi yapabilirsiniz.

2018 KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir ?

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)