Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 2018 Ne Kadar?

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Ne Kadar. İllere Göre Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Listesi. En Düşük Kira Yardım Bedeli Nedir ? Kira Yardımından Kimler Yararlanabilir ? Kira Bedeli Ne Kadar 2018.  En Yüksek Kira Yardım Bedeli Nedir ?  Ne zamana Kadar Başvuru Yapılacak ? 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kamuoyuna sunulan bilgiler arasında kentsel dönüşüm kira yardımına ilişkin oldukça önemli kararlar alındı. Bu kararların içerisinde Tüketici Fiyatları Endeksi’ne göre şekillendirilmiş olan kira yardımında bir artış söz konusu hale gelmiştir. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi illerde 860 TL kira yardımından 960 TL gibi bir tutara yükseltilmesi kararı alınmıştır.

Kira Yardımları Ne Kadar Oldu?

Pek çok şehirde kira yardımı Çevre ve Şehir Bakanlığı tarafından sağlanmakta iken 2018 yılında yeni bir düzenleme ile birlikte de kira fiyatlarında bir yükselme söz konusu oldu. En düşük kira bedelinin 595 TL olması ile birlikte en yüksek kira bedeli 960 TL olarak güncellenmiştir.

Hangi Şehirdekiler Ne Kadar Kira Yardımı Alacak?

  Kira Yardımının 595 TL Olduğu Şehirler

Kentsel dönüşüm kira bedeline göre Artvin, Bilecik, Ardahan, Iğdır, Isparta, Yozgat, Uşak, Şırnak, Osmaniye, Kilis, Karabük, Yalova, Çankırı, Erzincan, Gümüşhane, Hakkâri gibi şehirlerde artık kira yardım bedeli 595 TL olarak belirlenmiştir. Bu şehirlerde yer alan aynı zamanda da kiracılara bir seferliğe mahsus olmak üzere 1190 TL sınırlı hak sahibine de 2.975 TL ödeme yapılacaktır.

 

 Kira Yardımının 675 TL Olduğu Şehirler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel projeye göre Amasya, Bitlis, Edirne, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Muş, Niğde, Rize, Siirt, Uşak, Yozgat, Aksaray, Şırnak, Osmaniye, Düzce gibi illerde 675 TL bir ödeme söz konusu hale gelmiştir. Burada yaşayan kişilere de bir kereliğe mahsus 1.350 TL, sınırlı hak sahibine ise 3.375 TL ödeme işlemi yapılacaktır.

  Kira Yardımının 755 TL Olan Şehirler

Ağrı, Çorum, Elazığ, Kütahya, Ordu, Sivas, Tokat, Zonguldak, Batman, Çanakkale gibi illerde 755 TL bir kira yardımı yapılacaktır. Bir kez olma şartıyla 1.510 TL sınırlı hak sahibine ise 3.775 TL ödeme yapılacaktır.

  Kira Yardımının 830 TL Olduğu Şehirler

Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van gibi şehirlerde kentsel dönüşüm kira yardım bedeli 830 TL olarak belirlenmiştir. Buradaki kiracılara ise 1.660 TL sınırlı ha sahibine 4.150 TL ödeme işlemi yapılacaktır.

 

2018 Kira Beyannamesi Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Evini Kiraya Verip Kendisi Kirada Oturanlar Beyanname Vermesi Gerekir mi 2018 ?

2018 Kira Vergisi Kredi Kartıyla Ödeme Nasıl Olur (Resimli Anlatım)

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)