SGK İdari Para Cezası Nedir? İdari Para Cezası Affından Nasıl Yararlanılır?

İdari Para Cezalarına Af varmı 2018 ? Aftan Nasıl Yararlanırım? SGK Para Cezası Yapılandırma. Tebliğ Edilmemiş Para Cezası. İdari Para Cezaları Ödemesi 15 Gün. Genel Olarak Hangi  Kişiler, Maddeler Aftan Yararlanabilecek ?

Kişiler gerekli durumlarda bazı yükümlülükleri kabul etmek sureti ile birlikte de kişiler daha kolay bir şekilde işlemlerini devam ettirebilmektedirler. Sosyal Güvenlik Kurumu yapılması gereken işlemlerin gerekli tarihlerde yerine getirilmemesi durumunda bazı yaptırımlar söz konusu hale gelmektedir. Bu durum 5510 sayılı kanun ile güvence altına alınmaktadır.

İdari Para Cezası Ödemesini Nasıl Yapabilirim?

İdari para cezaları genel olarak tebliğ tarihi ardından 15 gün içerisinde ödenmez ise durumlar söz konusu hale gelebilmektedir. Aynı zamanda belirlenen bu süre içerisinde de tutar ödenir ise %25 oranında indirim de yine kişilere uygulanan avantajlardan birisi olarak söz konusu hale gelmektedir.

Eğer bir ödeme işlemi gerçekleştirecekseniz eğer öncelikli olarak borç sorgulama sistemini kullanmanızda fayda bulunmaktadır. Daha sonrasında borç tutarınızı öğrenmeniz ile birlikte de tüm banka ve PTT şubelerine ödeme yapabilmektesiniz.

 

 

İdari Para Cezası Affından Nasıl Yararlanılır?

Eğer idari para cezasının affından yararlanmak istiyorsanız eğer öncelikli olarak yeniden yapılandırma başvurusu yapmanız bu işlemin daha olumlu sonuç elde edebilmesi için oldukça önemlidir. Yeniden yapılandırma talebi onaylananlar için  birtakım unsurları da beraberinde getirecek şekilde işlemlerinizi sürdürmekte fayda bulunmaktadır. Genel olarak aflardan yararlanabilecek kişiler ise bazı maddeler ile açıklanmaktadır. Bunlar;

  • 30/04/2014 tarihinden önce tebliğ edilmiş olan aynı zamanda da 31/ 12/2014 tarihinden önce tebliği kesinleşmiş kişiler yapılandırma kapsamına giriş yapabileceklerdir.
  • Tebliğ edilmemiş olan idari para cezaları hiçbir şekilde bu yapılandırma içerisine erişim sağlanmayacağı gibi aynı zamanda da para cezasının çarptırılması söz konusu olacaktır.

Bu iki durumu karşılayabilen kişiler ise öncelikli olarak başvurularını yerine getirmesi ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu bu yapılandırmaya laik olabilmektesiniz.

SGK İdari Para Cezasında Nasıl Bir Yapılandırma Söz Konusudur?

Para cezasının iyileştirilmesi açısından oldukça önemli bir adım atmış olan Sosyal Güvenlik Kurumu bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin belirli bir miktarda indirim yapacağını aynı zamanda da taksitlendirme sistemi ile birlikte de borçların taksit ile zorlanmadan ödenilmesine olanak sağlamak amacı ile çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda bağımsız çalışanların da sigorta süreleri boyunca prim ödeme hakkı da yine sağlanan hizmet arasındadır.

Trafik Cezalarında Afta Son Durum.Cezaların Anaparası Silinecek Mi?

Bağ Kur Affı 2018.Geriye Dönük Bağ Kur Düzenlemesi Nasıl Olacak 2018?

2018 Sicil Affı Yasalaştı Mı? Başvurular Nereye Yapılacak, Şartlar Nelerdir 2018?Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)