Sondakika MKE Hurda Araç Alımına Başladı Ne Kadar Para Ödenecek ?

26/12/2017 Tarihinde Makine Kimya Endüstrisi Kurumunun (MKEK)  resmi internet sitesinde yayınlamış olduğu duyuru ile    7020 Sayılı Kanun Kapsamında hurdaya ayrılan araç alımına başlayacağını duyurdu. Hangi Makine Kimya Müdürlükleri alım yapacak ?  Hurda araç Fiyatı Ne Kadar Olacak ? Hurda Fiyatı Ne Kadar Olacak ? Hangi araçları alacak Hurda yasası Son günü ne zaman ve  diğer ayrıntıları yazımızda…

Mevcut Olmayan Araç Hurda Yasasından Yararlanır mı ?

 Makine Kimya Hangi İldeki Müdürlüklerde Hurda Araç  Alım Yapacak ?

Sondakika MKE Hurda Araç Alımına Başladı Ne Kadar Para Ödenecek ?  Makine Kimya Endüstrisi Kurumu yapmış olduğu duyuru da alımların. Sadece Ömrünü Tamamlamış Araç tesisi bulunan MKE Hurda İşletmesi Müdürlüğü  Kırıkkale ve Aliağa Hurda Müdürlüklerince, adı geçen MTV Genel Tebliğinde belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda, taşıtları sahiplerinden teslim alacaklardır.  denilmiştir.

Hurda Araç Yasasında Nerelere Başvurulacak? Neler Yapılması Gerekiyor?

Makine Kimya Hangi Araçları Alacak ?

         Sondakika MKE Hurda Araç Alımına Başladı Ne Kadar Para Ödenecek ? MKE Hurda İşletmesi Müdürlüğü ilgili trafik sicilinde model yılı 1997 veya daha eski olan otobüs, minibüs, kamyonet, traktör, kamyon, tanker, ve çekici türü taşıtları sahiplerinden teslim alacaklardır.

Hurda Araç Alımları Başladı mı ?

Sondakika MKE Hurda Araç Alımına Başladı Ne Kadar Para Ödenecek ?  7020 Sayılı Hurda Yasasına göre  Makine Kimya Hurda Müdürlüklerinde alımlar başladı. İsteyen model yılı 1997 veya daha eski olan otobüs, minibüs, kamyonet, traktör, kamyon, tanker, ve çekici türü araç sahipleri araçlarını teslim edebilirler.

 Hurda Araçlar için Ne Kadar Ücret Ödenecek ?

Sondakika MKE Hurda Araç Alımına Başladı Ne Kadar Para Ödenecek ?  Ulaştırma Bakanlığı  Makine Kimya Endüstrisi tarafından 7020 sayılı kanun kapsamında alınacak araçlar için yeterli kaynak bulunamadığından  sadece araçlar için hurda müdürlükleri tarafından  sadece hurda malzeme parası ödenecek. Ödenecek ücret bundan önceki hurda yasası ile alım fiyatlarının çok çok altında bir miktar.  Hurda Müdürlükleri aldıkları hurda araçlar için sadece  hurda malzeme parası ödeyecek.  Hurda Müdürlüğü 2017 yılı ikinci yarısı için ödeyeceği hurda miktarı Ton başına sadece 224 TL hurda malzeme parası ödeyecek.

  Makine Kimyaya Hurda Araç tesliminde Yapılacak İşlemler Nelerdir ?

Yapılan duyuruda yapılacak işlemler şu şekilde sayılmıştır.

Sondakika MKE Hurda Araç Alımına Başladı Ne Kadar Para Ödenecek ?  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının bu görüşü doğrultusunda ve yukarıda belirtilen hükümler çerçevesinde. 7020 Sayılı Kanunun Geçici 1 inci maddesinin birinci fıkra hükmünden faydalanmak isteyen mükellefler;  Maliye Bakanlığınca yayımlanan 27/07/2017 tarihli 48 Seri No’lu Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliğinde belirlenen esas ve usuller çerçevesinde yükümlülüklerini yerine getirerek taşıtlarını Kurumumuza teslim etmek istemeleri halinde.  ÖTA tesisi bulunan MKE Hurda İşletmesi Müdürlüğü  Kırıkkale ve Aliağa Hurda Müdürlüklerince, adı geçen MTV Genel Tebliğinde belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda, tebliğ eki formlar kullanılarak, ilgili trafik sicilinde model yılı 1997 veya daha eski olan otobüs, minibüs, kamyonet, traktör, kamyon, tanker, ve çekici türü taşıtları sahiplerindenteslim alacaklardır.

Sondakika MKE Hurda Araç Alımına Başladı Ne Kadar Para Ödenecek ?  Taşıt sahiplerinin, taşıtlarını MKE Hurda İşletmesi Müdürlüğüne bağlı Aliağa Hurda Müdürlüğüne ya da Kırıkkale Hurda Müdürlüğüne teslim ettikten sonra, almış oldukları teslim tutanakları ve Tebliğ ekinde yer alan dilekçe ile birlikte herhangi bir trafik tescil kuruluşuna giderek, taşıtlarının hurdaya çıkarılma ve trafik tescil kaydından silme işlemini tekemmül ettirmeleri gerekmektedir. Taşıtlarını ilgili Hurda Müdürlüğüne (Kırıkkale ya da Aliağa) teslim eden mükellefler, araçlarını hurdaya çıkarma işlemlerini tamamladıktan sonra. Trafik tescil kuruluşlarınca kendilerine verilen “Hurdaya Çıkarılmıştır” şerhli “Motorlu Araç Tescil Belgesi’ni, ilgili Hurda Müdürlüğüne (Kırıkkale ya da Aliağa) ibraz ettikten sonra hurda bedeli ödemesi; Belediye ve İl Özel İdarelerinin hurda araçları için uygulanan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2017 yılı 2. altı aylık fiyatı olan 224,00 TL/Ton (bu bedel her 6 ayda bir güncellenmektedir) üzerinden araç sahiplerince beyan edilen banka hesap numaralarına ilgili Hurda Müdürlüğünce yapılacaktır.

  Trafik Tescil tarafından İşlem Yapılmadan Gidenlerin İşlemleri Yapılmayacak ?

Sondakika MKE Hurda Araç Alımına Başladı Ne Kadar Para Ödenecek ? Yapılan duyuruya göre Trafik tescilden işlem yapmayanların ne aracı alınacak ne de ödeme yapılacaktır.   Bu konuyla ilgili duyuruda geçen ibareler  şu şekildedir.

Sondakika MKE Hurda Araç Alımına Başladı Ne Kadar Para Ödenecek ? Trafik tescil kuruluşunda hurdaya çıkarma işlemi tamamlanmayan ve taşıt sahiplerince.  “Hurdaya Çıkarılmıştır” şerhli “Motorlu Araç Tescil Belgesi’ni ilgili Hurda Müdürlüğüne (Kırıkkale ve Aliağa) ibraz edilmeyen taşıtlar,  Bertaraf  işlemine tabi tutulmayacak. Bu araçlar için de  taşıt sahiplerine malzeme bedeli ödemesi yapılmayacaktır.

Hurda Araç yasası Son Günü ne Zaman ?

Hurda araç yasası düzenlemesi 7020 Sayılı Kanun ile yapıldı yapılan düzenlemeye göre 31/12/2018 tarihine kadar yasada belirtilen araçlarını hurdaya ayırabilirler.

Makine Kimya Endüstirisi Tarafından Hurda araç alımı ile ilgili yapılan duyuruya buradan ulaşabilirsiniz

Müjde Yeni Nesil ÖKC Kullanma Zorunluluğu Eski ÖKC Bozuluncaya Kadar Ertelendi

Taşerona Kadro Sınavı Ne Zaman Olacak Taşerona Kadro Başvurular Başladı mı ?

Müjde Yeni Nesil ÖKC Kullanma Zorunluluğu Eski ÖKC Bozuluncaya Kadar Ertelendi

Bağ Kur Affı 2018.Geriye Dönük Bağ Kur Düzenlemesi Nasıl Olacak 2018?

Basit Usul Beyannamelerinde Sekiz Bin TL İndirim 2018 Yılında Ne Kadar Oldu ?3 Yorum "Sondakika MKE Hurda Araç Alımına Başladı Ne Kadar Para Ödenecek ?"

Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)