Trafik Cezalarında Afta Son Durum.Cezaların Anaparası Silinecek Mi?

Trafik Para Cezalarına Af Ne Zaman Çıkacak?

Trafik Cezalarında Afta Son Durum. Her araç sahibi mutlaka trafik para cezası yemiştir.Son günlerde trafik para cezaları için af devamlı söylenmeye başladı.En son 2017 yılında getirilen 7020 sayılı afla birlikte çoğu kişi bu aftan yararlandı.Ancak bazıları bu fırsatı kaçırdı.Bu kaçırmadan dolayı da mağdur olan binlerce kişi oluştu.Her ne kadar Maliye Bakanı yeni bir af olmayacak dese de bu kişilerin umudu devam etti.Bu konuyla ilgili de TBMM de bir çok kez konuşmalar geçti.Bu mağduriyetten bahsedildi.Hatta şu sıralar Mecliste bir çok konuda torba yasa için görüşmeler devam ediyor.Bu torba yasadan bir çok kişi yararlanacak.Trafik para cezasından dolayı af ta bu torba içinde yer alabilir.

Hangi Trafik Cezaları Af Kapsamında Olacak?

Trafik Cezalarında Afta Son Durum. Trafik cezalarına af için dediğimiz gibi bir çok kişi ilgili kurumlara ve kişiler talepte bulunmaya devam ediyor.Bu talepler de yer yer mecliste gündeme geliyor.Bu taleplerin başında da ehliyetsizlikten yenen cezalar var.Çünkü ehliyetsizlikten yenen cezalarda hem ehliyetsiz yakalanan hem de araç sahibi yüklü miktarda ceza yemektedir.Bunun dışında alkollü sürücüler için yazılan cezalar ve özellikle nakliyeciler için yazılan cezalarda da af bekleniyor.

Aftan Yararlanmak İçin Nereye Başvurulur?

Trafik Cezalarında Afta Son Durum. Olası bir af durumunda nereye başvurulacağı konusunda bazı yanlış anlaşılmalar vardır.Af çıktığı zaman plakanın bağlı olduğu vergi dairesine başvurmak gerekir.Mesela aracın plakası 05 DJ 155 ise başvuru yapacağınız yer Amasya Merzifon vergi dairesidir.Başka vergi dairelerinde işlem yapılmaz.Ancak başka bir vergi dairesine giderseniz de işleminizi kısmen yapabilirsiniz.Nasıl mı? Öncelikle ilgili vergi dairesi ile görüşmelisiniz.Onlar da size dilekçe yazın gönderin diyeceklerdir. Siz de herhangi bir vergi dairesinden bu vergi dairesine fax çekerek işlem yaptırabilirsiniz.

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)