Vergi Dairesi Maaş Hesabına Bloke Koyabilir Mi 2018?

Vergi Borcundan Dolayı Maaşa Haciz Gelir Mi?

Maaş Hesabına Bloke 2018. Faal mükellef veya potansiyel mükellef olsun hemen hemen herkesin bir vergi borcu mutlaka vardır. Faal yani aktif mükellef halinde gelir vergisi,katma değer vergisi,stopaj vergisi gibi bir çok vergi türünden dolayı vergi ödersiniz. Potansiyel bir vergi mükellefi iseniz de öğrenim kredisi,motorlu taşıtlar vergisi gibi ara sıra ödenen vergileri ödersiniz.Tüm bu vergiler için bir vade vardır. Yani son ödeme günü.Eğer bu son ödeme gününü geçirirseniz bu vergileri artık gecikme zamlarıyla beraber ödersiniz.Ancak olur da bu borcunuzu belli bir süre ödemezseniz  bu sefer vergi dairesi tarafından maaşınıza ve hesabınıza e- haciz konulur.Maaşınızı çekmeye çalışırken bu haciz karşınıza çıkabilir.

Emekli Maaşına E-Haciz Gelir Mi?

Maaş Hesabına Bloke 2018. Emekli maaşı kişinin emekli olduktan sonra hayatını devam ettirmesi için verilen maaştır.Dediğimiz gibi hayatını devam ettirmesi için.Çünkü emekli olan birisi artık çalışamaz durumdadır ve bu maaşla yetinmek durumundadır.Bu yüzden devlet olarak bu maaşın korunması gerekir.Bu yüzden yasal olarak emekli maaşına e haciz uygulanmaz.Eğer olur da maaşınızda herhangi bir vergi dairesi tarafından e haciz varsa, ilgili vergi dairesine giderek bu hacizin kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

Vergi Dairesine Ne Kadar Ödersem Haciz Kalkar?

Maaş Hesabına Bloke 2018. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Maaşınızdaki e -haciz miktarı toplam vergi borcunuz değildir.Yani vergi dairesi o anda hesabınızda ne kadar para varsa o para üzerine e haciz koyar.Dolayısıyla bloke konulan tutarı ödediğinizde e- haciz kalkmaz. E -Hacizin kaldırılması için ilgili vergi dairesine giderek borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenin.Daha sonra vergi dairesi müdürü ile durumu görüşün.Müdüre ne kadarlık bir ödeme yapılırsa haczin kaldırılacağını sorun.Duruma göre ödemeniz gereken tutarı ödediğinizde icra servisine giderek e -haczin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Vergi Borcu Maaştan Kesilir Mi?

Maaş Hesabına Bloke 2018. Diyelim ki herhangi bir vergi borcunuz var.Bu borçtan dolayı da maaşınıza e haciz uygulandı ise ne yapmanız gerekiyor?Dediğimiz gibi vergi dairesi müdür ile görüşüp borcunuzu ödeyerek haczin kaldırılmasını isteyebilirsiniz.İkinci bir yol ise eğer sabit bir geliriniz varsa toplam borcun belli miktarlarda maaşınızdan kesilmesini talep edebilirsiniz. Bu sayede maaşınızdan her ay yasal oranda vergi borcunuz kesilerek e hacziniz de kaldırılmış olur.

Öğrenim Kredisi E Haciz 2018.Öğrenim Kredisi Haciz Kaldırma Nasıl Yapılır?

 Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)