Yeni Vergi Affı 2018. Vergi Affı Ne Zaman Çıkacak 2018?

Yeni Vergi Affı Ne Zaman Çıkacak 2018? Vergi affı 2018.vergi affı var mı 2018?vergi affı var mı son dakika?yeni vergi affı ne zaman yürürlüğe girecek 2018?kapsamlı vergi affı.son dakika vergi borcu haberleri.maliye affında son durum.vergi borcu affı ne zaman yürürlüğe girecek?yeni vergi affı 2018. vergi affından kimler yararlanacak? hangi vergi borçları af kapsamında olacak?vergi affından yararlanmak için neler yapmak gerekiyor?başvuru nereye yapılacak?

Detaylar için yazımızı okuyabilirsiniz.

Hangi Vergi Borcu Af Kapsamında Olacak?

Yeni Vergi Affı Ne Zaman Çıkacak 2018? Bu zamana kadar bir çok kez vergi affı oldu.Tüm bu aflardan da binlerce borçlu mükellef yararlandı.Hatta yararlanamayanlar için aynı yıl tekrar bir vergi affı çıktı.Bu söylediğimiz çok uzak bir tarih değil.2017 yılında önce 6736 sayılı kanunla bir vergi affı çıktı. Fazla sürmeden de aynı yıl içinde 7020 sayılı kanunla yeni bir vergi affı çıktı.Dolayısıyla 2018 yılı için büyük bir beklenti hakim.Öyle ki borçlu durumda olan binlerce mükellef bu yasayı bekliyor.Peki bu af yasası çıkarsa hangi borçlar af kapsamında olacak?

  • Trafik cezası borçları,
  • Gümrük vergi borçları,
  • Geçmiş Motorlu Taşıtlar yani bandrol,pul  vergi borçları,
  • Emlak vergisi borçları,
  • Öğrenim kredisi borçları,
  • Katkı kredisi borçları
  • Gelir Vergisi Borçları bu yeni vergi affı kapsamında değerlendirilecektir.

Vergi Affı Gelirse Anapara Silinir Mi?

Hangi Borçlar Af Kapsamında Olacak 2018. Yeni Vergi Affı Ne Zaman Çıkacak 2018? Vergi affı geldiği takdirde borçlardan büyük bir kısım silinecektir.Ancak burada bir hususu belirtelim.Çıkacak olan afta kesinlikle ana paradan indirim veya silinme olmaz.Daha önceki vergi aflarında da aynısı olmuştu bu afta da aynısı olacaktır.Silinme sadece faizlerde olacaktır.Yani bir vergi borcunun anaparası kalacak ancak faizi silinecek.Bu silinen faiz yerine ise düşük bir tutarda tacil faizi gelecek.Ama dediğimiz gibi bu tutar çok az bir tutar olacak.

Vergi Affı Ne Zaman Yürürlüğe Girecek 2018?

Hangi Borçlar Af Kapsamında Olacak 2018.  Yeni Vergi Affı Ne Zaman Çıkacak 2018? Yukarıda bahsettiğimiz gibi , 2017 yılında olan vergi aflarından sonra, bu afları kaçıran bir çok mükellef gözünü 2018 yılına dikti.Borçlarından dolayı zor durumda olan mükellef,  yeni bir vergi affıyla rahat bir nefes almak istiyor.Ancak, hükümetin bu konuda tavrı şimdilik net.Öyle ki, son vergi affından sonra konuşmasında Maliye Bakanı Naci AĞBAL, bir daha vergi affı olmayacağını söyledi.Artık Türkiye’de vergi affı döneminin bittiğini söyleyen AĞBAL,mükellefleri üzmüştü.Bu olumsuz açıklamalara rağmen daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi 2018 yılında kapsamlı vergi affı olacağını düşünüyoruz.Buna göre de çıkan afla birlikte 2018 yılının sonlarına doğru vergi dairelerinde yoğunluğun başlayacağını öngörüyoruz.Yorumunuzu gönderin

email adresiniz (yayımlanmayacak)